Aišku spėju, nes nesu tikras ar tai lifo dalis. Šiaip, šios hardwarės prisilupau visą kalną (apie 4kg) ir jau seniau minėjau, kad kažką kursiu… Tačiau reikia pasinagrinėti, kaip tie šviesos diodai sulipinti originalioje schemoje. Keletą vakarų praleidau ir beveik visą schemą atstačiau. Ir parašiau šiokį tokį softuką testavimui.
Tai klasikinis 8 bitų Atari kompiuterio šriftas. Tai paprasčiausias count-up, arba count-down softukas.
Iš kitos pusės plokštė atrodo taip:
MCU- ATTINY2313, maitblokis- du vienetai MC33063AP čipukų, kurie iš 24V daro viską ką reikia. O toliau prasideda biški nesamonės. Stovi 4 vnt. HEF4094BP sujungti nuosekliai t.y. 32 bitų registras. Kadangi šie HEF kabo ant visai kitokios maitinimo įtampos nei ATINY, tai jie valdomi per …. ULN2803A! Šis čipas per savo darlingtonus invertuoja signalus iš MCU. Dėl čipo lėtumo net tenka įterpti pauzes softe. Vienas ULN skirtas įtampos lygiams keisti, tuo tarpu kitas- bendri LED laideliai į minusą (katodai lygtai vadinasi). Tuo tarpu LED pliusai iš matricų per rezistorius pajungti prie likusiu trijų HEF…
Maždaug taip reikia išpurkšti iš MCU, kad uždegti kelis diodus:
Toks straipsniukas primintukas.
Beja, stovi dar du SN75176BP čipai. Taip įtariu, kad šios dvi mikroschemos sujungtos lygiagrečiai…
GERAS gal isduosi paslapty ir paprastiems mirtingiesiems is kur jau taip viska lupi ? 🙂
Jis dirba kažkokiam stebuklingam darbe kur meistriukai ardo elektronikos gėrį ir kaip supratau su tais meistriukais Vabolis neblogai sutaria 🙂
Tesingas softas:
http://www.vabolis.lt/2012/01/20/avr30-taimeris-fotorezistui-ar-dar-kam-nors/
[…] lifto indikatorius. Įpatybės: stabilizatoriai ant PCB. Viskas maitinama nuo pramoninių 42V, stovi du […]