Ir ne tik didžiausias, bet ir sunkiausias.
Tas paukščiukas šiaip sau. Radau šiltnamyje. Jėtau, koks jis mažytis. O štai diskas, kogero, pats didžiausias kuri pavyko pajungti ir kuris dar veikia.
Tai Fujitsu Limited M2266SA, pagamintas 1991 metais. Paskutinė failo data viduje- 2001 metai. Instaliuoti Windows 95, biški kažkokių DOSo programėlių. Manau, kad jis jau daug kartų performatuotas ir paskutiniai vartotojai- Rolka ir Vytas (kad ir kas jie bebūtų. Beja Rolką vieną žinau) matyt darė grynai eksperimentus. Nu negalėjo žmonės naudoti 95, kai 98 buvo žymiai geresni. Ir diskas SCSI, kaip ir nelabai populiarus formatas. Viduje keli failai rodo, kad buvo pajungtas prie EISA 486 kompiuterio ir “Mylex DCE376 EISA 32-Bit SCSI Host Adapter’iu”.
Man labiausiai patiko, kad po 33 metų, šis diskas dar veikia (bent jau read only). Ir net nelabai žviegia. Bet užtat galvos juda užtikrintai- tikrai neužmigsi.
Respect, turiu namie krūva diskų kurie veikiantys bet atgyvenę, paskutinis 6TB toshibos, mama sako viską mest, manau gal padėti ant šiukšlių dėžių, kam reikia pasiims. Beje tas 6TB pilnut pilnutėlis neklausytos muzikos, bandžiau stumti per ebay, bet arba neperka arba čiūvas rašo atsiūsk smart info, jo skubu blemba jį kišti in main server main pc master race 🙂
O as turiu labai sena HDD, goooglinant raso kad buvo gaminamas Panevezyje 1988m, prectizines mechanikos gamykloje 🙂
Issitraukiau, kad atlikti foto sesija:
https://photos.app.goo.gl/T4zdN5LFquyeUh8n8
Sito neformatuota talpa 26.66MB, Svoris 3.3kg, 8 pavirsiai, duomenu perdavimas 5Mbit/s, pasiekimo laikas 8.33ms 🙂
Buvau kazkada prijunges maitinima kad prasukti, tai dar dar kruta, no smoke, galvoje plaukioja fantacijos pasigaminti pritaikius koki MCU adapteri i USB, ir pabandyti nuskaityti bitus, jei ju dar like, na ir po to kazkaip paanalizuoti pasirasius koki python scripta, kad jei ir neveikiant plokstei, gal paciam susirinkus stiprintuveli ir pasisitiprinti signala is galvuciu ir ranka prasweepinus visa pavirsiu 🙂
Pagal jungtis tai MFM diskas. Kažkur mačiau internetuose magnetinio lygio (kaip Greaseweazle) skaitytuvą-emuliatorių tokiems diskams.
Lygtai turiu kažkur darbe originalų MFM diską ir kontrolerį.