Monthly Archives: September 2020

ARM:0019 Printeris iš kalkuliatoriaus 2

Buvo straipsniukas, kaip aš sugadinau Citizen CX-123II kalkuliatorių. O dabar šio straipsniuko pratesimas. Toks ilgas tarpas gavosi todėl, kad aš tik mokinuosi. O ir kažkaip įtariu, kad į Bluepill plokšteles kinai sudėjo kažką mažesnio. Nes kartais labai magiškai projektas pradėdavo daryti nesąmones. Todėl labai ilgam sustojau, nes reikėjo savo PCB pasidaryti ir sunaudoti turimas mikroschemas. Dabar mano testavimui teko didesnė mikroschema STM32F103RET6, kuri rodos turi 512K ROMo ir 64K RAM. Tačiau spėju, kad galutinė programa turi tilpti ir į bluepill, jei tik Kinas labai nepataupė.

ARM STM32F103 printer device - calculator impact printer

Šis “printeris” susideda iš kelių modulių: USB modulio, tarpininko tarp USB printerio ir mano citizeno programos. Šio eksperimento pamoka- USB pertraukimas turi būti mažesnio prioriteto nei machaninio printerio. Taip, mechaninis printeris veikia grynai per pertraukimus ir visi “taimingai” svarbūs.
Deja, šis projektas mano nusibodo- aš pilnai nesupratau, kaip veikia spalvos perjungimas ir pirmo (paskutinio) simbolio spausdinimas. Dabar printeris daro tai, kad jam nurodyta- spausdina skaičiukus iš bet kokio teksto paleisto į printerį. Jis kiek stengiasi filtruoti, tačiau vistiek dažnai spausdina nesąmones. Ir kartais užsispiria ir prispausdina ne to, ką norėjau.

Printeriui užtenka energijos iš USB lizdo. Kad paleisti reikia tik dviejų n-kanalo laukinių tranzų (su 3V tolerantišku valdymu, iš kompiuterio motininės plokštės, gal dviejų diodų. Ant PWM motoro valdymo reikia nedidelio elektrolitinio kondensatoriaus.

Ir aišku visas source kodas ir kompiliuotas binaras. Dėmesio! STM Cube projektas neatitinka pačio kodo, pergeneravus, gali nebesusikompliuoti. Dabar binaras yra skirtas STM32F103RET6 mikroschemai.

STM32F103RET6 USB printer device source code and binary – printing on Citizen CX-123II calculator printer.

Buvo smagu.

Zeimeris ir Kreizas PCB pjaustymui

Padariau sau keletą PCB su kiek didesniu STM čipu (tikrai originaliu, kurių šimtais išmetė viena įmonė). Ir viską sutalpinau į 5x5cm plokštelę. Tačiau mažiausia PCB yra 10x10cm. Taigi, copy-paste ir turim jau 4 vienodus dizainus. Reikėtu, kad kinai supjaustytu, bet tada išauga PCB gamybos kaina. O kai išauga kaina, tada atsiranda ne tik mokesčiai, bet ir suknisti muitinės tarpininkai. Todėl nutariau pats susipjaustyti.
Norėjau pjaustyti su deimantiniu diskeliu, bet fazendoje tokio neturiu. Užtat turiu “popieriaus dulkių” baldinės plokštės atraižų ir kelis stalčių “bėgelius”. Vienas momentas apie bėgelius- tai kokybiški, Japoniški bėgeliai iš dauginimo aparatų ar kokios nors kitos technikos. Kokybė ir tvirtumas nesulyginama su pigiena kur dedama į baldus mūsų krašte. Puikiaisiai atsimenu, kad atidariau vieno dauginimo aparato stalčių ir užlipau ant jo su savo nepilnu 100kg. Ir stalčius atlaikė. Tačiau šiam projektui gal tiks ir buitinis šlamštas. Susikonstruojam Zeimerį arba Kreizą.

PCB kreizas pjaustymas
Continue reading →

Rogue: hardcorinis smurtinis žaidimas

Yra toks tekstinis (!) žaidimas pavadinimu Rogue. Pasinorėjau pažaisti, pajusti tikrą 2D grafiką (smegenyse), todėl paieškojau guglėje. Radau, bet nepatiko valdymo mygtukai. Todėl nutariau persidaryti į savo variantą, tuo labiau, kad source kodas yra. Kompiliuojant pasipylė srautas “warningų”, o aš mėgstu, kai kompiliuojasi visiškai be nieko… Teko pavargti kelias dienas- senovės programišiai labai mėgo “nutylėjimus” ir ignoravo viską iš eilės. Dabar rezultatas sumažėjo iki vieno įspėjimo:


> "make.exe" all
cc -g -c -DUNIX -DUNIX_SYS5 -Iinc -MMD -MP -MF"build/levo.d" src/levo.c -o build/levo.o
cc -g build/monster.o build/ring.o build/rogue.o build/levo.o build/random.o build/machdep.o build/object.o build/zap.o build/play.o build/main.o build/inventory.o build/save.o build/pack.o build/room.o build/level.o build/instruct.o build/init.o build/hit.o build/move.o build/score.o build/trap.o build/throw.o build/use.o build/message.o build/spec_hit.o build/lcurses.o -lcurses -Wl,-Map=build/../rogue.exe.map,--cref -Wl,--gc-sections -o build/../rogue.exe
/usr/lib/gcc/i686-pc-msys/6.4.0/../../../../i686-pc-msys/bin/ld: symbol `stdscr' missing from main hash table
size build/../rogue.exe
text data bss dec hex filename
114789 22240 5405 142434 22c62 build/../rogue.exe

> Process Exit Code: 0
> Time Taken: 00:01

Mano indelis- kogero visi “h” failai ir “makefile”. Sekantis etapas- šis smurtinis žaidimas turi suktis ant mikrokontrolerio.

Rogue source code C ir sukompiliuotas EXE failas. Veikia ant Windows 10.

Kaip susikompiliavo? Tikrai nežinau. Mano kompe pilna visokių C kompiliatorių ir kažkuris pasirodo kompiliuoja ir windowsinius exe failus.