Po truputi bandau kažką konstruoti,bet išoriniai trugdžiai labai stipriai stabdo kūrybinį procesą. Stabdo net tokia nesamonė, kad kompiuterio klavietūroje kažko pradėjo nesuveikinėti tarpo klavišas- istrigo kažkoks snarglys 🙂
Aišku labai stabdo ir darbinės komandiruotės- nors šį kartą visdėlto nuėjau pažiūrėti karūnos brangakmenių. Žinokit neverta išmesti tuos 22£ už tokią nesamonę. Beja, dideli auksiniai bliūdai atrodo blogiau, nei dideli sidabriniai bliūdai. Kai aukso per daug, dingsta grožis. Bet užtenka apie jungtinę karalystę, pašnekam apie feilus.
Atrodo, stengiuosi kaip galima atidžiau skaityti mikroschemų apnašus, bet skaitant kartais padarau grandijozinius feilus. Ypač skaitydamas kiniškus datašytus- tie dar ir parašyti normaliai nesugeba. Todėl susiprojektavau ir pasidariau vieną PCB su kinišku daugiakoju, gavau plokštes ir bac! Iš esmės neteisinga schema- ne tiek, kad perlituoti kelis laidelius, bet iš esmės neteisinga. Pasirodo, kad datašyte įtampa nurodyta labai jau gudriai, o pavyzdinėje schemoje įtampa parašyta su nedideliu kreivu minusu. Todėl gavosi, kad mikroschema reikia maitinti padidinta neigiama įtampa, o ne teigiama. Ko pasekoje sugriuvo kitos dalies maitinimo subtilybės, nes vienas schemos blokas staiga pakeitė savo orientacija (įtampos 🙂 ) ir pasikabino giliam minuse. Pakeliui nunešdamas dar ir papildoma maitblokį. Seniau buvo +5V, +20V, o gavosi +5V, -20V ir dar apie 5V kabantys netoli tu -20V.
Reikia sukurti ne tik invertuojantį step-up stabilizatorių, bet ir dar vieną “floating”. Ir viską sudėti keliuose kvadratiniuose centimetruose PCB.
(sufeilintos PCB. Dabar pusę PCB galima naudoti kaip ATMEGA8 testavimo plokštelę)
Continue reading →