Monthly Archives: September 2014

Dar pabambėsiu: Lietuviškos mugės ir šiaip

Taip jau gavosi, kad visą savaitę pavaduoju bendradarbę ir visiškai neliko “laisvos fantazijos” ką nors daryti. Kaip sakoma- darbas užmuša talentą. 🙂
Todėl biški pabambėsiu, kad atskleisti savo mizantropišką intravertiškumą.

Off-topic: kažkada buvau susigalvojęs sau ir sudėtingesnę diagnozę. Tačiau tą pačią dieną pamečiau lapuką kur užsirašiau, tai liko tik šitas…

Ėjau į paštą ir pastebėjau, kad vyksta kažkokia mugė. Tai kai tik išsilakstė visokie svečiai iš namų, nuvažiavau pažiūrėti kas ten ir kaip. Šaip, iškarto važiavau nusistatęs, kad viskas bus blogai… todėl ir įspūdžiai liko nykoki. Nepagerino ir tai, kad atvykau aš tik sekmadienį, jau po 4 valandos ir kioskeliai jau užsidarinėjo.
Man nepatinka mugės vien tik dėl to, kad jose būna kiniškas šlamštas ir kad tas šlamštas užstoja tikruosius amatininkus. Dar, paskutiniu metu atsirado tokių “didesnių amatininkų” kurie net ir su vietinės gamybos produkcija kiek gožia smulkiuosius.
muge
Dar man nepatinka fantazijos stoka- jei kažkas gamina “kreivus samčius”, tai už poros kioskelių tikrai pamatysiu tokius pat ar panašius samčius. Continue reading →

Nusipirkau, bl, tranzistorių

Nu va, jau antrą kartą užsiraunu aš su parduotuve RCL.lt pirkimais. Mano eksperimentams prireikė MPSA92 tranziukų. Kinai kol atvež užsakytą maišą… tai nutariau nusipirkti kokius 20 vnt. Lietuvoje. Geografiškai man patogiau nuvažiuoti į RCL parduotuvę, tai prieš porą savaičių nuvariau. Teturėjo rodos 9 vienetus. Nu gerai. Sunaudojau juos visus ir šiandien nutariau dar nusipirti- vėl ta pati bėda, bet sakė, kad 10 duos. Nusipirkau.

O dabar prasideda loterija. Pasiėmiau iš maišelio porą tranzų- pasitikrinau, viskas OK. Poto pradedu lituoti ir likusius iš maišelio… Pajungiu ir matau, kad kažkaip keistai veikia.

MPSA92 vs LM317

Ania, visi tranzai vienodi? Visi MPSA92? O kai kurie visai ir ne tranzai, o gal LM317?

Kas įdomiausia, kad LM317 netgi bandė veikti kaip tranzas. Ir gal net nesusvilo…

Man negaila to lito ar kiek, bet gal baikit mane apgaudinėti… Dar buvau kažkada gavęs kažko, bet ne BAV70 diodo.

Gal pasidalinkit, kokių nesamonių jums teko pridaryti nuo netiesioginės kaltės?

AVR62: išsamiau

Buvo toks komentaras:

Būtų labai šaunu jeigu šitą straipsnį išplėstum ir padarytum kažką panašaus į “Levas for dummies’. T.y. nieko arba mažai ‘raukiantiems’ paaiškintum daugiau apie jungtis, kaip sąveikauja plokštės elementai vienas su kitu, koks ten softas naudojamas, kodėl būtent jungi tą su anuo ir t.t.

Net nežinau nuo ko pradėti. Gal pradesiu nuo ideologijos. 🙂 Man nepatinka Arduino mintis- kad ‘dummiai’ pasiima kažkokią overpriced plokšte ir net nežinodami kaip kas veikia pradeda programuoti kažkokia iškreitpta makrosais kalba. AVR serijos mikroschemos yra labai jau low-level, todėl reikia programuoti viską nuo pradžių arba bent išsinagrinėti kaip kas veikia, kad netyčia nesigautu hardwarinių konfliktų. Continue reading →

AVR62: Atmega8 universali plokštė su pribambasais

Prasidėjo nuo to, kad prisilupau kažkokios elektronikos su ATMEGA8-16 čipukais. Todėl buvo nelabai skubant padaryta žalia PCB. kurioje kažkodėl pamišau I2C pull-up.
nixie atmega8 RTC dynamic indication
Plokštėje numatytos vietos šiai hardwarei:

  1. RTC -Philips PCF8593 arba analogas. Tikras I2C plius INT0.
  2. Drėgmės ir temperatūros sensorius DHT11.
  3. High side switch IPS511G.
  4. RS485 standartinė mikroschema, SN75176.
  5. Visos kojos išvestos į 0,1″ jungtis.
  6. “cominis” kvarcas.
  7. ISP, 6 pin.
  8. Plokštę galima pjauti ir visa periferija pasišalina.

Per savaitės laiko skirtumą padaryta dar viena PCB. Specialiai skirta NIXIE lempom. T.y. yra katodų ir anodų raktai ir aukštos įtampos šaltinis. Palaiko iki 6 lempų, dinaminė indikacija. PCB’e viena esminė klaida, kuri atsikartoja 6 kartus, todėl naudojamas kiek gudresnis supaprastintas jungimas- izoliacija per kondikus. Kaip šito straipsnio komentaruose. Naudojami 6 aukštavolčiai (MPSA92) tranzai ir К155ИД1 (74141) mikroschema. Beja čekiška mikroschema man testavimo metu susvilo…

Ir aišku: RTC nixie clock with moisture DHT11 (sourcecode for AVR and compiled version for mega8).
Softas aišku testinis, ne galutinis produktas. Iš įdomumu: visa dinaminė indikacija padaryta per taimerio pertraukimą. Ten biškį kažką sumaliau su simbolio vietos skaičiavimu ir gavosi nelabai elegantiškai. INT0 gauna signalą iš RTC taimerio. Ar tai 1Hz dažniu ar suveikia du kartus per sekundę… tik tada nuskaitomas laikrodis. Kas 4 tickus iškviečiamas “lėtas softwarinis pertraukimas”- paprasčiausiai skaitymas iš DHT11 labai lėtas ir jei jį atlikinėti indivualiais, tai mirga neoninės lempos. Dabar DHT11 skaitymas tikriausiai pertraukiamas kelis kartus tikrais pertraukimais. Tačiau viskas veikia ir neoninės lemputės visiškai nemirga.

Dabar turėdamas desietką PCB manau kiek apmažinsių nixių atsargas.