Kaip jau rašiau seniau (čia ir čia), mano šabakštyne atsirado kelios radijos. SDR radijos komentaruose buvo rašyta apie pigią USB radiją kuri irgi tinkama eksperimentams. Todėl aš tokią radijukę nupirkau iš DX. Juk ne kiekvienas gali rasti ar nusipirkti profesionalią radiją kuri kainuoja ~1000$, o štai išleisti apie 20$ tikrai gali kiekvienas kas nors kiek nori pažaisti su SDR.
Monthly Archives: December 2012
Dar kiek staliaus darbų
Jau gana senai rašiau kaip gaminausi knygų lentyną iš beržinių skydų kuriuos pirkau SSSS parduotuvėje. Poto kelis kartus dar kartojau šitą triuką.
Pasidariau dar prie tų lentynų tokią mini uždaromą spintelę į kurią galima susidėti kokias nors paslaptis arba kokius nors rečiau naudojamus daiktus. Iš tikro, aš šią spintelę dariau todėl, kad pagrindinę knygų lentyną kiek pakelti. Seniau lentyna stovėjo ant nenaudojamų knygų. Kodėl pakelti? Todėl, kad lentyna prie lovos (nuotraukoje atitraukta) ir paprasčiausiai apatinė dalis nepasiekiama. Viskas gal ir stovėtu ant knygų, kol vieną dieną nepastebėjau, kad visa konstrukcija supasi. Ir visiškai nenorėjosi, kad knygos su lentyna nukristo ant miegančio žmogaus.
Lentyna padaryta iš tų pačių beržinių skydų ir sukalta kietmedžio kaiščiais. Vienintelė vietą kur panaudoti medvaržčiai tai vyriai (man labai patinka žodis “zaviesai”). Kadangi “sistemos” svoris didelis, tai viskas stovi ypač stabiliai.
Continue reading →
Radijas WiNRADiO G313e
Radijas WiNRADiO G313e (extended 9kHz-180MHz) – tai dar vienas grobis iš kariškių. Tai skaitmeninė- programinė radija (software defined radio- SDR). Jungiasi prie kompiuterio per USB lizdą. Pati radija atlieka tik priėmima ir signalo dažnio numušimą iki kompiuteriui suprantamo ir onboard DSP padaro duomenų srautą. Toliau tuos duomenis konvertuoja-demoduliuoja softas kompiuteryje.
Čia radija numesta ant palangės, kiek toliau nuo kompiuterio ir kitų trugdžių šaltinių. O pats fabrikinis softas atrodo taip:
(vaizdas išsididina). Čia kažkokie Kauno taksistai šnekasi.
Aišku radija papuolė neveikianti. Kompas ją kartais matydavo, tačiau radijos softas jau nesusišnekėdavo. Panašu, kad USB čipas dar kiek veikė, bet skaitmenis signalas jau nebedasimušdavo.
Kriepiausi į gamintoją, atsiliepė iš Slovėnijos. Remontas sakė kainuos apie 300€… jo, kiek daugokai. Gamintojas liepė paleisti diagnostinį softą, tačiau softas nieko gero nepasakė. Tačiau gamintojas užsiminė: maybe some capacitor failure… 🙂 Yeah, mes nemanėm, kad tokiose radijose kurios TIEK kainuoja bus sudėti šūdini kondikai. Darome skrodimą. Beja, korpusas padarytas iš tokių įdomių aliumininių segmentų.
Continue reading →