Toks senoviškas detaliukas. Labai gražiai padarytas. Va fotkės:
Monthly Archives: October 2012
Senas VFD laikrodis
Rašiau, kad kažkada užkniso PIC procesoriukai. Poto paieškojau šiuos puslapius, tačiau neradau informacijos. Vienintelė informacija tai straipsnis iš 2005 metų apie VFD maitinimą. Tikriausiai tas prietaisas buvo aprašytas dar prieš šio weblogo atsiradimą…
Minimalistinis Nixie laikrodis
Čia iš serijos AVR. Tačiau viskas prasidėjo prieš … 6 metus. Tada dar nečiupinau ATMEGŲ, tada buvau kiek įvaldęs PIC serijos kontroleriukų asemblerį. Tada buvo kilusi įdėja pasidaryti Nixie (simbolinių neoninių lempų) laikrodį. Tačiau bedarant kitą projektą tas suknistas PIC16F84A užkniso negyvai. Ir tada aš numečiau nepabaigtą projektą kažkur garaže. O štai šiomis dienomis biški tvarkiau garažą ir iškuopiau vieną VW Caddy šlamšto ir radau PCB.
Seną PCB sujungiau su savo nauja plokšte:
Tai ATMEGA16 ir RTC. USB gal ir veiktu, bet buvo naudojamas tik dizaino metu kaip maitinimo šaltinio mygtukas.
Continue reading →
Pramoninio HV maitblokio perdarymas į EU variaciją
Dar tokio tipo straipsniuko nerašiau. Paprastai rašau, kai jau viskas išbaigta ir padaryta… ar bent jau dalinai veikia. Šį kartą straipsniukas apie darbo eiga. Ir dar neaišku, ar šis projektas bus pabaigtas sekmingai- gal paprasčiausiai netgi donoras yra negyvas.
Taigi donoras ir prietaisas kurį norių perdaryti iš amerikoniško ar japoniško standarto:
Tai “High Voltage Technology Inc.” kontoros produktas- aukštos įtampos reguliuojamas šaltinis, panašus kaip mano savadarbis, tik didesnis, stipresnis, ir gal geresnis. 🙂 Beja, jei kas pastebės, kad buvo suvandalizuotas ne vienas toks prietaisas: kai kurie trafukai ėjo į mano maitblokį, o štai trafukų šerdis ėjo į mano indukcinio kaitinimo aparatą! Kaip čia užsitesė tiek laiko? Ogi labai paprasta- tai buvo lobis iš Panevėžio Ekrano fabriko, dalį to lobio išardžiau, poto tą paletę užkonservavo keliems tai metams ir jos negalima buvo liesti. Ir štai, 2012 metais pradėjo ir pabaigė ardyti tą paletę… Tai liko du maitblokiai, vienas paprastas reguliuojamas laboratorinis (defekt) ir šis aukštos įtampos, tačiau netestuotas. Nes ant prietaiso parašyta INPUT 100VAC. Aišku galima paleisti per trafą ir numušti įtampa, tačiau man tas nepatinka. Gali prireikti rimto trafo… pabandom paskaičiuoti maitblokio išėjimo galia: 40kV ir 6mA … mili ir kilo susiprastina- 40*6 =240W, o tokio prietaiso naudingumo koeficientas tikriausiai labai prastas, todėl be 500 ar daugiau vatų neprasisuksi…
Aišku parašiau laišką gamintojams, gal padės. Pvz. Rohde & Schwartz atsiuntė bent jau prietaiso manualą kur aprašyti visi pinoutai (čia apie kitą, dar neaprašytą prietaisą).
Tačiau geriau pažiūrim kas viduje ir ką čia galima iškarto pakeisti.
Continue reading →
Auto DVR palyginimas
Po bumbtelėjimo į mano auto subinę, tarp bendradarbių vėl iškilo mintys apie automobilinio DVRo reikalingumą ir keli žmonės jau paprašė nupirkti. Tačiau niekas nenori mokėti kiek daugiau nei 100$, todėl eksperimentams užsakiau ir nupirkau pigesnį variantą kuris kainavo maždaug 40$. Tipo HD720P (kadro dydis 1280×720@29fps)
Saulutė šviečia, stiklai blikuoja ir nieko nesimato. Pritvirtinau abu video įrašymo aparačiukus vieną prie kito ant priekinio automobilio stiklo.
Continue reading →