Monthly Archives: April 2011

Printerio zulintuvas (ATMEGA USB 025)

Ką galima padaryti iš seno adatinio printerio ir mano ATMEGA plokštės (beveik) ir MOSFET raktų rinkinio? Ogi tokį nesamoningą pieštukų ir popieriaus gadinimo prietaisą:

printerio steperiai kai braizikliai

Visa šita nesamonė valdosi iš pagrindinio kompo, ryšis tarp kompo ir “periferijos” per USB laidą. USB draiverių nereikia, tai HID įrenginys. Tik reikia kompe instaliuotis LibUSB-Win32 (arba linux analogą) iš source-forge.
Geležis tai ATMEGA16 su OBJECTIVE DEVELOPMENT Software GmbH (V-USB) freeware firmware ir keletas eilučių C kalboje. Host programinė įranga deja tik komandinė eilutė (nesugebėjau priversti man pavaldžias visualines programas dirbti su šia biblioteka). Komandinė eilutė supranta primityvų skriptingą, tai galima ir pažaisti. Tą ir parodo šis filmukas:


Nelabai lygiai gavosi, nes pieštukas pritvirtintas paprastom gumytėm ir kiek kliba.

Daugiau info rasite programos archyve (ten ir sukompiliuoti exe bei hex, bet ir visi source kodai).
Beja, viskas teoriškai turi kompiuliuotis ir veikti ant linuxų. Bandžiau tik su Windows XP Pro (32bit).

Vario kalnas

Ar kas skaitė vaikystėje pasakų rinkinį “Vario kalno valdovė”? Aš tai skaičiau… Todėl negalėjau praeiti pro šalį…


(Didelė fotkė)

Rankose- varinis lietaus latakas. Žmonės kai kur tokiais savo namo lietaus vandenį surenka, o štai tokias atraižas meta lauk. Storokas metalas, spėju apie 1mm storio.


(Didelė fotkė)

Varinė šyna, apie 1 cm storio. Sunkoka šiaip…

Kompiuterizuotas Levas

Smaukydamas po interneta radau tokį navarotą… įkroviau savo ypač susivėlusią nuotrauką, kiek paspaudžiojau mygtukus ir štai rezultatas:

Aišku, jei mokėčiau pinigus, įdėčiau čia interaktyvią versiją, tačiau mokėti pinigus už tai gryna nesamonė…
Jei norit paeksperimentuoti, raktiniai žodžiai: Talking Avatar, Sitepal.

Nebijokit, aš esu dar baisesnis nei šiam filmuke. 🙂

Sáulės pakrovėjas

Jau rašiau, kad kankinuosi su SMD plokštele. Ar ne grožis gavosi:
Saules pakrovejas

Tai Texas Instrument bq24650 mikroschema- universalus krovimo kontroleris. Skiriasi nuo paprastų kontrolerių, kad jo išėjimo įtampa nusistato tokia kokia norisi, krovimo srovė irgi reguliuojama, naudojami išoriniai galios elementai (didelė galia) ir platokas įtampų ruožas (įėjimas kažkur nuo 5V iki 30V, išėjimas nuo 2.1V iki maždaug 30V). Dar vienas navarotas- MPP nustatymas. MPPT (maximum power point tracking) tai pakrovėjo galimybė pasirinkti tokią įėjimo įtampą, prie kurio įtampos šaltinis veikia geriausiai. O tai kas? Ogi saulės elementai prie tam tikros įtampos dirba efektyviausiai. O ši mikroschema tam labai tinkama.

Daugiau info ir foto ir net video: Continue reading →

SMD PCB gimdymas

Tai tokia foto istorija apie tai, kaip pas mumi gimsta PCB (spausdinta plokštė) skirta labai mažiems SMD elementams. Tai naminė technologija, todėl nėra jokių metalizuotų skylučių. Paprastai viskas daroma ant vieno sluoksnio, kitas būna tik pagalbinis. Apie dvipusės plokštės gaminimą rašiau prieš šimtą metų. Dabar daug foto ir mažai teksto.

SMD PCB
Viskas prasideda nuo kompiuterio ir specialios programos. Čia sena Cadsoft Eagle. Nusipaišom schemą, nusipaišom nestandartines detales ir “susitreisinam” plokštę. Šio darbo metu spausdinam keletą versijų ant popieriaus, kad pasitikrinti detalių išdėstymą ar montavimo galimybes.

Daugiau teksto ir fotkiu: Continue reading →

Nauja LED draiverio versija

Užterorizavot su savo komentarais: “kada bus naujas straipsnis”. Darbų turiu- elektros ūkį darbe tobulinu. Dar pakeliui pastebėjau, kad UPSams reikia akumus naujus pirkti. Čia VST/RST/LESTO džiauką vieną padarė- vakare tik pyst ir atjungė 10kV liniją į mūsų pastotę TP457… Vieni UPSai trumpokai išlaikė, kiti gal kiek ilgiau. Turėjo čia pentadienį vakare mano interneto puslapiai neatsidarinėti.

Gerai- šiuo metu tobulinų jau aprašytą maitblokį. Kažkaip tekste leptėlėjau, kad galima naudoti standartinį trafą nepervyniojus. Tai teko išbandyti pakeliui.

PSU for LED
Maitblokis projektuojamas didesnės galios. Todėl panaudojau stipresnę mikroschemą FSDM07652R (iki 70..80W max). Donorais vėl tapo blogi LCD monitorių maitblokiai. Iš pirmo žvilgsnio maitblokių trafai atrodė vienodai, tačiau išlitavus paaiškėjo kad ne- galingesnio maitblokio transformatorius aukštesnis. Trafukas turi 13V išėjimą su atšaka ties 5V. Teoriškai tinka. Naujos galios pareikalavo didesnių radiatorių, o ir transformatoriaus kojytės kitaip išdėstytos. Teko perdaryti spausdintą plokštę (PCB).

Toliau bus daugiau teksto ir iliustracijų. Spauskit čia: Continue reading →