Montavau čia aš lazerio moduliaciją ir tik pyššš ir nebeveikia violetinis lazeris. Susiparinau stipriai, poto pradėjau nagrinėtis kas čia ir kaip galėjo atsitikti. Kaip auką pasijungiau raudoną lazerį iš DVDRW, juolab kad jų turiu kilogramais. Pribaigiau aš moduliatoriaus schemą ir nieko blogo neradau. Violetinis lazeris paprasčiausiai po truputi nusidegradavo ir tiek… Tiek to. Liko tokia mirksiuko schema- išorinis generatorius, LM393 komparatorius valdantis kiek didesnės galios mosfetą kuris, savo ruožtu trumpina lazerį. Trumpina todėl, kad srovės šaltinis toleruoja trumpą jungimą, tačiau neteisingai gali suveikti atjungus apkrovą.
Bežaisdamas prisiminiau vieną straipsnį iš EDN žurnalo apie stalinės lempos įtaką vienos schemos veikimui. Visos priemonės yra- moduliuotas galingas lazeris ir oscilografas. Pradėjau kaišioti įvairias detales po lazerio spinduliu. Aišku LEDai ir taip turi fotoelektrinį efektą. Labiau domino egzotika:
Mažytis 5.6V stabilitronas- teisingai apšviestas puikiausiai gamina elektros srovę. O štai 1N4148 diodas nepagamino.
Infraraudonas lazeris- Taip! Beja šiuose lazeriuose nėra sumontuoto fotodiodo.
Didelis, galingas diodas be plastikinio korpuso. Tik vidinis stiklinis burbulas. Šitas turėjo geriausią fotoefektą.
O čia vieno iš eksperimento oscilograma- matosi 10Hz lazerio signalas ir apčiuopiama fotosrovė.
O galima ką nors silpnesnio naudoti, kad pvz diodai reaguotų?
neturiu CD-romo kurį galėčiau išniekinti, pažaisti – visada smagu.
O kaip dėl pačios šviesos, jei gerai pamenu kuo mažesnis bangos ilgis, tuo aktyviau foto efektas pasireiškia? Ar painioju ką?
Seniai, seniai žaidžiau su kinietišku turginiu lazeriuku. Pajungtas jis buvo prie stabilizuoto itampos ir srovės šaltinio. Netyčia užtrumpinus maitbloki- lazeris numire. O kodėl? Gal trumpo metu maitblokis trumpą galingą impulsą generuoja. Maitblokiui kaip ir visada nieko neatsitiko
Koks diodo modelis kuris geriausiai generavo nuo šviesos ?
General Semiconductors GI 115B.