Monthly Archives: September 2009

Reguliuojamas maitinimo šaltinis nuo 5 iki 100V

Viskas prasidėjo nuo to, kad staiga parūko mistinis melsvas dūmelis iš senoviško tarybinio maitinimo šaltinio. Remontuoti tarybinę technika visiškai nekilo noras, ypač pasižiūrėjus į originalią schemą. Aparatas kaip ir keliavo į šiukšlyną, kai staiga prireikė izoliuoto kiek aukštesnės įtampos šaltinio. O šitame rusiškame aparate stovi klasikinis transformatorius. Ir taip per kelias dienas, ekspromtu gavosi toks kiek keistokas maitinimo šaltinis eksperimentams. Vienintelis noras jį konstruojant buvo, kad jis duotų platų įtampų diapazoną ir nesmirdėtų nuo karštų detalių.
Todėl ir pasirinkom impulsinį stabilizatorių.
Galios transformatorius turi kelias apvijas ir darbinė apvija po išlyginimo kažkur netoli 100V (kiek daugiau). Tokios įtampos jau nevirškina populiarios mikroschemos, todėl nutariau pasinaudoti šrotu. Pagrindinės detalės išimtos iš kažkokio prabangaus ATX maitinimo šaltinio.

Gavosi maždaug toks “aparatas”- senas rusiškas korpusas, kai kurios skylės išnaudotos.
maitblokis
Darbiniai parametrai- 5…75V (duoda ir daugiau, tačiau nelaiko įtampos, nes ji krenta pirmajame transformatoriuje. Be didesnės apkrovos 100V be problemu). Srovė galima ir 1A prie max įtampos. Prie žemėsnės įtampos srovės žymiai daugiau- eksperimento metu 6A saugikliukas sušvito kaip lemputė. Droselį panaudojau labai jau didelį, o raktiniai tranzai arkliniai- jie nėra “jautrūs” mano eksperimentinėm srovėm.. 🙂

Toliau bus kiek detalesnis schemos ir konstrukcijos aprašymas. Continue reading →

Vandalizacija: pinigų atpažintuvas

Tikriausiai ne vienas kišo pinigus į automatinės benzokolonėlės aparatą ir gal kas mažiau į bankomato pinigų priėmimo lizdą. Ir keiksnojo, kai aparatas neatpažindavo pinigėlių. O labai ne daug kas pagalvodavo, kaip tas aparačiukas padarytas…

pinigu atpazintuvas
Tai toks detektorius su mechaniniais “rolikais” prastumti pinigėlius. Tačiau pats idomumas viduje. Šitas daiGčiukas atsidaro matyt valymui ir kitokiais techninei priežiūrai.

pinigu atpazintuvas

Tačiau pas įdomumas pačiame, elektroniniam viduje:

pinigu atpazintuvas

16 infraraudonų optinių porų kurios peršviečia pinigo kupiūrą. Trys atskirų spalvų (RGB) atspindžio detektoriai. Tikriausiai papildomas mėlynas detektorius prie ultravioletinio diodo. Dvi foto poros pačio įkišimo detektavimui. Vieta tikriausiai kažkokiai kamerai ar magnetinei galvai. Dar du neaiškūs PIN fotodiodai su labai plonais šviesolaidžiais ir atitinkami LEDai.

Visa tai valdoma NEC firmos daugiakojum D70F3116. Dvi AM29F002 ROM mikroschemos, dvi M5M5256DVP RAM, smulki logika, impulsinis maitblokis, DS1803 skaitmeniniai potenciometrai, ADG708 multipleksoriai…

Žodžiu rimts aparats, savo paišytų popierėlių nepakiši… 🙂