Remontuoti įrenginius kurie jungiasi į 220V tinklą yra povojingas užsiėmimas. O jau ką nors kurti, išviso didelis pavojus. Tai pat labai sunku pvz. pažiūrėti oscilogramas ant “gyvos” grandinės.
Kad apsisaugoti nuo nelaimės, patariama naudoti skiriamąjį transformatorių (izoliacinį, en. isolating transformer).
Tai dažniausiai 1:1 transformatorius (būną ir 1+1:2 ar 2:1) su gerai izoliuotom apvijom. Į vieną galą paduodame tinklo įtampą (dabar 240V), kitame gale gauname tą pačia įtampą, tik ji nėra galvaniškai susijungusi su žeme. Todėl drasiai galima čiupinėti vieną išeinantį transformatoriaus išvadą. Aišku, jei pačiupsime už dviejų laidų, bus elektros smūgis.
Papildoma “paslauga” panaudojus skiriamąjį transformatoriu tai tokia, kad dingsta visi aukšto dažnio trugdžiai iš (ir į) tinklo. Paprasčiausiai aukšto dažnio signalai nuslobsta masyvioje metalinėje transformatoriaus šerdyje.
Beja, tai nėra savadarbis prietaisas. Tai trafukas išluptas iš medicininės aparatūros. Tai Japoniškas, Daitron firmos transformatorius (Daito Shoji Co. Ltd). Papildomai jame įmontuotas kondensatorius filtravimui. Tai labai masyvus trafas su 500VA darbine (ne max) galia. Tinkamas ir 50 ir 60Hz tinklui. Faktiskai tai 1+1:1+1 trafas. Jį galima sukomutuoti ir kaip 120V žeminantį trafą ir taip pat paleisti atvirkščiai.