Labai geri lazerio kolimatoriai išlupami iš Konica-Minolta lazerinių dauginimo aparatų. Ten kartais būna net du lazeriai, sumontuoti labai stabiliam, solidžiam aliumininiam korpuse, su labai geru kolimatoriu. Vienintelė problema- kolimatorius sureguliuotas dauginimo aparatui, o perreguliuoti nepavyks, nes viskas sulakuota ir nesireguliuoja. Jėga čia nepadės.
Toks kolimatorius randamas dauginimo aparate. Toliau bus daug fotkių ir detalus kolimatoriaus sutvarkymo (ardymo, surinkimo) aprašymas.
Pirmiausia nuardom viską, kas lengvai ardosi (neužmirštam plastikinės tarpinės prie spyruoklės):
Čia matosi kolimatoriaus optika, kuri nesireguliuoja dėl lako.
Su orpute kiek pašildom kolimatorių. Suminkštėja lakas laikantis mažąjį aliuminio žiedelį. Išardom pačią optiką, nečiupinėjam stikliukų! Įsidėmim kaip buvo sudėti stikliukai 🙂
Likusį metalą drąsiai kaitinam ant ugnies, kad išdegtu lakas laikantis metalines detales. Galima drąsiai kaitinti, niekas nesuges.
Po kiek laiko, metam karštą korpusą į vandenį ir lengvai išsukam vidinį elementą.
Nu, o dabar optikos surinkimo schema tiems, kurie nesugebėjo įsidemėti kaip sudėti stikliukai. Pirmas dedasi cilindriukas, poto dvigubai įgaubta linzė, poto metalinis žiedelis (spacer), poto vienpusė įgaubta linzė.
Per teisingai surinktą kolimatorių matosi didelis lazerio kristalas. Aišku šis kolimatorius pritaikytas infraraudonam diapazonui, bet gana gerai veikia ir su raudonu lazeriu. Pats geriausias kolimatorius išlupamas iš magnetooptinio rašymo įrenginio (MO drive). Ten naudojamas raudonas lazeris ir spinduliukas naudojamas bent 5 cm ilgio diapazone (kiek vaikšto galva, nes lazeris stacionarus).
Sekmingų lazerinių eksperimentų.
Sveiki,
Norėjau Jūsų paklausti gal kartais turite atliekamą kolimatoriu, kurį galėtumėte parduoti?
Tai, lyšnu kolimatorių yra “komplektuose”:
http://kromelis.savel.org/index.php?id=129
http://kromelis.savel.org/index.php?id=130
http://kromelis.savel.org/index.php?id=131
+ 1 DVD lazeris. Kainuoja 55Lt. (į komplektą įeina: du silpni IR lazeriai, vienas stiprus IR lazeris, vienas stiprus raudonas lazeris, du kolimatoriai, motorizuotas veidrodukas, 8-kampis veidrodis su motoru, veidrodžiai, kiti optiniai elementai ir truputis elektronikos.)
Kuom maitini dvdr dioda?
Kuom? Avižom… pasiskaityk daugiau mano blogo įrašu ir suprasi.
Dekui, radau 🙂 mastysim kazka gal, kiek sunki schema kaip zaliam, bet padaroma 🙂
sveikas admin turiu klausyma eitu istatyt dvd-rw lazeri i sita moduli http://www.evita.lt/det-16068-product.html ir ar cia su lesiais jie buna? dekuj .
Nusipirk, išardyk. Jei išsiardys, tai įsidės. Aš asmeniškai tokio daikto nesu čiupinėjęs.
reik bandyt 😛 poto imesiu foto kaip kas gawos 😛