Monthly Archives: April 2008

CO2 lazeris mėsom pjaustyti

Taigi reikia parašyti ką nors į vandalizacijos skyrelį. Va jums, 70W išėjimo, CO2 medicininis lazeris. Tiksliau pati lazerio lemputė. Pats maitblokis buvo geros spintelės dydžio ir maksimali naudojama galia buvo apie 5kW. Nekoks naudingumo koeficientas- sunaudojam 5kW, o pagaminam 70W spinduliuką… kuris pjausto mėsa ir viską aplinkui.

Lazeris šiai didokas, va nusifotkinau šalia jo:
70W CO2 laser

Čia lipdukas informuojantis, kad reikia saugotis ne tik tiesioginio spindulio, bet ir galimų atsitiktinių atspindžių.
70W CO2 laser

Čia lazerio galo veidrodžiukas. Jis pagamintas iš kažkokio kristalo. Deja, pats veidrodėlis pažeistas vandens. Vanduo pateko iš aušinimo sistemos. Šiaip šitas lazeris labai seno modelio. Tai taip vadinamas “srovinis”, atviras lazeris. Pačioje lempoje yra du konturai- vienas aušinimo, užpildytas paprasčiausiu vandeniu, o štai kitas konturas užpildytas angliarūkšte su nedideliu argono ir rodos neono dujų kiekiu. Šios dujos švyti, ir optinis generatorius užsirezonuoja žemesnio nei standartinis infraraudonas dažnyje.
70W CO2 laser

Čia kitas veidrodėlis- pusiau skaidrus išėjimo veidrodžiukas. Jis jau geresnio stovio. Lazerio spindulys gaunasi maždaug tokio dydžio kai šitas veidrodukas. Toliau spindulys patekdavo į veidrodinę pertvarą kuri nukreipdavo spindulį į galios matuoklį (taip pat aušinama vandeniu) arba link išėjimo. Pakeliui kirsdavo pusiau skaidrų veidrodį, kur prie pagrindinio spindulio prisidėdavo raudonas “taikymosi” lazeris. Toliau spindulys matyt kažkaip fokusuodavosi, nes niekas nepjaustys mėsos su 1 cm diametro spinduliu. Šios dalies neradom.
70W CO2 laser

O štai čia lazerio vamzdžio galas. Matosi aušinimo ir dujų išleidimo vamzdeliai. Bei mėlynas katodo elektrodo pajungimas.
70W CO2 laser

Šiaip už $180 (+S&H) galima nusipirkti 20W išėjimo hermetišką CO2 lazerį kuris lygiai taip pat gali pjaustyti mėsą. Su malonumu nusipirkčiau, jei siuntimas per debilną DHLą nekainuotu neprotingų pinigų. Alio! Durneliai iš DHL! Ar girdit! Čia europos sąjunga! Lietuva jums ne kokioje afrikoje! Perskaičiuokit savo dolbanus įkainius. Ir iveskite ground shipping servisą.

Iš šio lazeriuko išsilupau tik keletą mikrometrinių metalinių veidrodžių nukreipėjų, galios matuoklį ir keletą optinių elementų. Visa kitą neturi jokios vertės.

Nokia N80 remontas

Vienam žmogui viena firma (legali!) keitė Nokia N80 korpusą. Matyt susibrūžino korpusiukas, sudilo. Po pakeitimo, po kažkiek laiko prasidėjo bėdos su garsu. Telefonas buvo nuneštas į tą firmą, tipo paremontavo, bet gedimas pasikartojo. Vėl aparatas buvo nuneštas remontuoti, ten pakeitė ausinę. Bet dėja toliau liko garso problemos. Po kažkiek laiko garsas iš viso dingo. Telefonas buvo numestas į lentyna ir nupirktas naujas. Bet po kažkiek laiko, buvo užgriaužtas Levas ir įkalbėtas “pažiūrėti” šį telefoną.

Nokia N80 remontas

Skrodimas parodė, kad korpuso keitimo metu, “super” meistras prispaudė šlėifo (lankstaus laidininko) gabaliuką su korpuso elementais. Ir lankstusis laidininkas pradėjo plyšti.

Nokia N80 remontas

Nuotraukytėje matosi perplyšes laidininko kraštelis. Teko užsakyti naują laidininką per eBay. Jis ten kainavo su atsiuntimu maždaug 23Lt. Atėjo siuntinukas iš amerikos, nors kažkaip tikėjausi Kinijos. Įdėjus naują laidininką, telefonas atsigavo.

Didelė padėka Rolf už jo tingumą ir nuorodą Youtube rodančia kaip teisingai ardyti N80 telefoną.

Dekatronas

Turiu čia keletą tokių egzotiškų senu rusiškų lempučių A106. Tai didelio greičio dekatronas. Tokia dujų išlydžio lempa kuri skaičiuoja impulsus. Atitinkamai sujugus galina gauti tokį besisukantį taškelį. Deja rusiški dekatronai niekada nepasižymėjo dideliu stabilumu, todėl mano turimas dekatronas kartais sukasi, kartais prašoką kai kuriuos taškelius. Viskas dėl to, kad pajungimo schema supaprastinta.

Dekatronas

Nuotraukoje dektronas švyti visas. Dėlto, kad foto aparato išlaikymas didelis, o taškelis apibėga 5 kartus aplink per vieną sekundę (prie 50Hz tinklo). Va čia mažytis filmukas kaip bėga tas taškelis. Beja, taškelio spalva tikrai kitokia. 🙂

O štai čia mano supaprastinta schema. Dėmesio, ant schemos elementų vaikšto aukštos įtampos. Todėl schema rekomenduojama tik patyrusiems konstruotojams. Pati schema nieko įpatingo- įtampos daugintuvas ir vienas fazės pasukėjas.

Dekatronas

C1, C5- 250V, kiti kondikai 400V. R1 ir R2 skirti tik iškrauti kondikus kai prietaisas išjungiamas. Be jų, kondikai dar ilgai laiko įtampą ir duoda per nagus. Prie PAD1 ir PAD3 jungiam 230V, lemputė jungiasi: anodas prie PAD4, visi katodai sujungiami į vieną tašką ir jungiami prie PAD7, skaičiavimo elektrodas prie PAD6.

O šiaip, tai reklaminis straipsnis, nes noriu parduoti visus dekatronus per eBay.

Spalvoti LCD ekraniukai

Spalvoti LCD ekraniukai arba grotuvėlių manija.

MP4

Pas visus grotuvėlius standartinis gedimas- parėjo akumuliatoriukas. Pas kai kuriuos dar pakeliui parėjo ir ausinės lizdas. Labai retai pasitaiko, kad būtų rimtesnis gedimas. Visi grotuvėliai padaryto ant tos pačios bazės- ACU7515 arba ATJ2097H nuo to pačio gamintojo. Dar yra FM radio moduliukas su Philipso mikroschema ir Samsung 1G ar 2G flash čipukas. Internete radau ir firmwarės redagavimo įrankių ir kažkiek informacijos. Tačiau grotuvėliai niekam tike- nors jie “prabangiai” vadinami video grotuvėliai, tačiau jie groja tik specialaus formato video vaizdus. Ir tai vaizdas trukčioja. Procesoriaus galingumo pakanka tik MP3/WMA grojimui ir niekam daugiau. O LCD ekraniuko (TD018THEJ6) parametrai leidžia tik isivaizduoti kas pavaizduota JPG paveikslėlyje.

Gal pavyks atburti LCD valdymą, tai bus galima grotuvėlius panaudoti įdomesniems tikslams.

IR termometras

Newsgroupuose kažkas minėjo, kad litavo motininės plokštės čipukus su fenu ir matavo temperatūra su IR termometru. Man ši įdėja labai patiko ir kadangi paypale yra keletas infliuojančių doleriu, tai nusipirkau sau vieną. Ėmiau ne patį pigiausią, bet ir šis kainavo maždaug pusantros lemputės. (Nicety, DT602 modelis)

IR termometras

Dabar su šiuo žaisliuku matuoju viską ir visur. Pamatavau šaldytuvo šaldymo kameros temperatūra- minus 16°C. Verdantis arbatinis 99°C :), mano burnos vidus 36°C, kompo video plokštės radiatorius ~60°C. Ir aišku, kaip ir nupaveiksluota nuotraukoje- plokštės įkaitimo temperatūra…

Termometras matuoja nuo minus 32° iki +320°C, turi atmintį, fiksuoja max temperatūrą, turi LCD pašvietimą ir lazerinį taikiklį.

Kynar laidelių betvarkė

Gerai, kad yra išrasti Kynar laideliai… Adaptavau čia vieną schemutę kitokiam procesoriukui ir beskubėdamas supainiojau portus. O plokštė jau kaip ir pagaminta. Teko panaudoti pusmetrį laidelio ir “pertrasuoti” plokštę:

betvarke

Ir dar priedo nepadariau programavimo jungties- paprasčiausiai užmiršau. Šiaip schema dalinai veikia, bet kai kuriais matavimo momentais užstringa. Šiaip čia talpos matruoklis, tik ganėtinai plataus diapazono ir turi veikti su ilgais laidas- veikia ne kaip ankstesnis matuoklis su LC generatorium, bet kaip dar senesnis projektas. Tik šitas turi rodyti nuo pikofaradų iki dešimčių tūkstančių mikrofaradų…

MCU: AVR ATMEGA8, aš konvertavau į savo ATMEGA16 ir kažką negerai padariau…

Projektas “skolintas” iš http://pontoppidan.info/lars/index.php?proj=capmeter
Toliau: Continue reading →