Yra toks vidinis juokas kai ateinu į elektronikos sandėlį. Vieno žmogučio vis klausiu- ar radai SSD diskų. Nes jis dažnai ardo nešiojamus kompiuterius, kartais rušiuoja maišus diskų ir šiaip elektroniką. O jis atsako- nenervuok (jis pats nori kompa savo pasigerinti). Kodėl nenervuoti? Ogi aš paskutinius 5 kartus po tokio klausimo randomiškai ką nors pakeliu ir ištraukiu SSD diską. Tiesa, tai dažniausiai kokios nors Adatos ir mažų dydžių iškasenos.
O dar būna serveriniai diskai ir gana greitai tas žmogus suprato, kad SAS diskai tai ne SATA diskai.

Va čia jums SAS solid state beveik 2T diskas. Bet jis neveiks net jei ir pavyks pajungti fiziškai (diskas senas naujas- NOS. Čia HPE padovanojo). Man pačiam namie SAS diskai neveikia nors fiziškai galiu įkišti, nes prisukau prie savo stacionaraus kompiuterio SAS krepšelį. Kuris pas mane atsirado 2016 metais ir dar komentaruose paminėtas EVO850.
Kaime, kai reikėjo žaisti su juostelėm ir SAS jungtimis, tai prie linux kompiuterio prisukau rodos HP RAID SAS kontrolerį (jo firmware galima perrašyti į “normalią”.) ir kitą tokį pat krepšelį. Man patiko jo dizainas. Ir operatyviai galiu kaišioti diskus tarp kaimo Linux ir namų Windows.

Todėl galiu jungti ir SAS diskelius. Tai sukėlė laviną- aš pradėjau kaupti visokius mažiukus SAS diskelius. Ir jau kuris laikas pradėjo rodytis tokie diskeliai be “10K”, “15K”, o su kukliu “SSD”.

Čia diskeliai mažiukai, bet jau indomūs. SSD diskai čia kiek kitokie, jie pastorinti, sunkūs ir jaučiu kiek kitokių parametrų nei eilinis SSD.

Ir šiais metais, kažkoks HPE atstovas (Hewlett Packard Enterprise) išmetė kiek labai senos, bet nenaudotos technikos (NOS – new old stock). Jau kiek rašiau apie Arubas namų WiFi tinkle. Tačiau čia diskeliai. Jie buvo supokuoti individualiose dėžutėse, su rėmeliais. Kai kuriuos rėmelius nuėmiau ir išmečiau, nes ne mano stiliaus, kelis rėmelius nutempiau prie darbo serverio- mūsų serveris HP.
Ant viršaus- Samsung EVO 850, šio straipsnio kaltininkas. Jis buvo mano nešiojamas kompe ir dirbo virš 10 metų. Tačiau jis mažiukas ir mano pornografijos archyvas nebetelpa, ypač kai atsirado 4K. Taigis, bežaidžiant pastebėta, kad ant vieno diskelio buvo parašyta ne SAS, o SATA. Ir pasirodo, į HPE serverius buvo dedami SSD diskai.
Taip mano kompiuteryje atsirado HPE MK000960GWCFA diskas (realiai tai Samsung), o senasis EVO automatiškai pavirto rezervine kopija. Ir kaip tokiam senam kompiuteryje kaip DELL LATTITUDE E6540 naujas HPE diskas laksto kaip vėjas. Bet tiesa, jis kiek šiltesnis. Tačiau žinant kaip kaista šitas i7 nešiojamas antikvaras, tai ne bėda. (nekalbėkit apie M2 NVE, nelyginam. Žinau. Stačionariam kompiuteryje toks stovi. Tikrai greitesnis. Šie diskai yra hotswap archyvai ir panašiai. Pasmaukykit savo NVE veikiančiam kompe 🙂 ).



Tai va. Aš tik norėjau pasigirti savo laimikiu. Ir spėju, ta kaina tikrai buvo tokia, kaip čia parašyta. Beja būtent toks rėmelis eina į mūsų darbo serverį. Bet dėti ten SSD? nu jau ne. Idėjau mechanika, gal 4T. Irgi HPE NOS.
O šiais laikas nemokamas Windows klonavimas be išorinio boot disko buvo atliktas su DiskGenius. Jokių crakų, nusikroviau iš oficialaus puslapio. Pusvalandukas ir HPE diskas kabantis ant USB laido pavirto sisteminiu. Tiesa, hidden diskas (system recovery) pasidarė matomas. Vėliau paslėpsiu. Tačiau aš dabar turiu daugiau vietos filmukams ir nuotraukom. Ir puiki rezervinė offline kopija spintoje.













































