Zeimeris ir Kreizas PCB pjaustymui

Padariau sau keletą PCB su kiek didesniu STM čipu (tikrai originaliu, kurių šimtais išmetė viena įmonė). Ir viską sutalpinau į 5×5cm plokštelę. Tačiau mažiausia PCB yra 10×10cm. Taigi, copy-paste ir turim jau 4 vienodus dizainus. Reikėtu, kad kinai supjaustytu, bet tada išauga PCB gamybos kaina. O kai išauga kaina, tada atsiranda ne tik mokesčiai, bet ir suknisti muitinės tarpininkai. Todėl nutariau pats susipjaustyti.
Norėjau pjaustyti su deimantiniu diskeliu, bet fazendoje tokio neturiu. Užtat turiu “popieriaus dulkių" baldinės plokštės atraižų ir kelis stalčių “bėgelius". Vienas momentas apie bėgelius- tai kokybiški, Japoniški bėgeliai iš dauginimo aparatų ar kokios nors kitos technikos. Kokybė ir tvirtumas nesulyginama su pigiena kur dedama į baldus mūsų krašte. Puikiaisiai atsimenu, kad atidariau vieno dauginimo aparato stalčių ir užlipau ant jo su savo nepilnu 100kg. Ir stalčius atlaikė. Tačiau šiam projektui gal tiks ir buitinis šlamštas. Susikonstruojam Zeimerį arba Kreizą.

PCB kreizas pjaustymas

Pasidarom judanti staliuką ir su termoklijais pritvirtinam kažkokį “ala Dremelį" prie pagrindo. Toliau su taip pačiai klijais pasidarom atramas. Deimantinis (arba kaip nuotraukoje- abrazyvinis) diskelis neturi pjauti per visą PCB storį. Plokštes reikia pjauti per abi puses. Taip nesusidaro “zausencai" - aštrios vario ir stiklo audinio atplaišos.

PCB kreizas pjaustymas

Rekomenduoju pjaustyti kieme arba su priverstiniu oro ištraukimu, nes pjaustant PCB netik smirda, bet ir susidaro stiklo pluošto dulkės. Pjūviai gavosi teisingi ir atsikartojantys. Gal net kiek per aštriom briaunom, todėl visas PCB perbraukiai su smulkiu švitriniu popierium. Poto gerai išploviau su indų plovikliu.

PCB kreizas pjaustymas

Bus juokinga, jei PCB bus su klaidom ir reikės išmesti. Šiaip čia turi būti STM32F103RET6, tikros originalios. Naudosiu vietoje kiniškų “blue pill", nes jos visos feikinės: arba per mažos arba kažkokios neteisingos. O ir šitos, RET6 kiek didesnės.

9 Responses to “Zeimeris ir Kreizas PCB pjaustymui”

 1. Algis Says:

  shiaip kinai be problemu ir antkainiu padaro v-cut, jei duodi tvarkingai panelizuota gerberi, t.y. 2,4,8 kartus pramultiplikuotas tas pats projektas ir pjuviai tiesus.

  pvz Eagle atveju padarai dimension linija tarp kopiju, gaves siuntini, susilauzhai ir nereik vargt su karpymais ar pjaustymais

 2. Administrator Says:

  Su seeed kažkaip nepavyko. Gal nemokėjau paruošti, gal pas juos kažkas pasikeitė, bet kaina kažkodėl didėjo. Nesvarbu. Dabar nors straipsnis gavosi, nes kažkada klausė kaip supjauti PCB lygiai.

  Svarbiausia, kad lygtai veikia.
  PCB white pill
  Bėdos buvo tame, kad mano STM mikroschemos tai nuobiros. O jų kojos kai kur sulenktos. O kita bėda, kad vieni daiktai Fazendoje, kiti- Kaune. Fazendoje neturiu net padoresnės pastos, teko naudoti kanifolija. O Kaune neturiu daugumos detalių, nes kromelis.savel.org pagrinde susikėlė į fazendą.
  Benta jau programuojasi ir USB veikia.

 3. Algis Says:

  aha, staipsnis geras, turiu dar platų be v-cut, kur sumestas mišinys iš įvairių smulkių projektų, reiks kažka panašaus padaryt ir supjaustyt

 4. Administrator Says:

  PCB pinoutas, kad nereikėtu kiekvieną kartą ieškoti:

  white pcb pinout STM32f103ret6

  Pora jau testuojama:
  white PCB STM32f103 read for testing
  Tikrai joje jau telpa mano printeris.

 5. raimis Says:

  prieš pjaustant reiktu užsimest kažka rimciau nei karantininę maskę:))

 6. Algis Says:

  o tai ko pinoutas ne PCB silkscreene ? tada tikrai nereiktu ieshkot :)

 7. Administrator Says:

  Pinoutas silkcreene su mažom raidėm. O akytės jau nelabai. :)

 8. Aurelijus Says:

  Kaip patiktinti akumuliatoriaus talpa kai pvz yra 5AH makitos ar kitu gamintoju įrankiu akumuliatoriai?

 9. Administrator Says:

  Talpą? Paprasta- reikia pakrauti akumuliatorių, ir iškrauti jį iki leistinos įtampos su leistina srove. Išmatuoti laiką per kiek išsikrauna. Arba nusipirkti protingą pakrovėją (kokį iMax ar jo kloną, ar geresnį), ar net tokį “monstrą" kaip šiame straipsnyje: http://www.vabolis.lt/2019/09/19/edumster-diving/

Leave a Reply

Bot-Check (Jei ne skaičiai spauskit refresh. Tik oranžinius naudoti.)

Unhappy Tikbalang