Šiaip čia ne mega, o vienas iš ATTINY čipų kurių pririnkau visą saują (~50 vienetų).
Tai nėra užbaigtas projektas “užknisiklis”, tai tik hardwarės ir bazinės firmwarės tikrinimas.
Pirmiausia hardwarė:
(didesnė schema spausdinimui)
Schema supaprastinta ir tipinė. 5V iš USB porto per du diodos nusimuša iki USB standarto (apie 3.3V), pats ATTINY2313 maitinamas irgi pamažinta įtampa. Naudojam 20MHz versiją, kuri puikiausiai veikia 12MHz dažniu ant kiek mažesnės įtampos.
Visos papildomos jungtys nepavaizduotos schemoje nors yra ant PCB. Čia šiaip projektas su galimybe išplėsti.
Firmware ir Software (su source kodais):
Žinutės rašymo metu archyve tik 3 testiniai projektai iš V-USB interneto puslapio. Vėliau įdėsiu naujesnę archyvo versija ir gal bus pats užknisiklio projektas.
Šiuo metu archyve yra trys projektai:
- Power Switch – mikroschemos kojyčių valdymas per USB iš motininio kompo. Nesigylinau į veikimą. Tai tik pirmas testinis projektas.
- Hid mouse- USB kompiuterinės pelės emuliatorius. Pasidaro kaip paprasčiausia USB pelė kuri sukioja ratus po kompo ekraną. Tai jau irgi šioks toks užknisiklis.
- Hidkeys- USB kompo klavietūra. Laisvos ATTINY kojytės trumpinamos į žemę siunčia kokią nors raidę į kompą. Tai irgi šioks toks užknisiklis.
- Servo- kiniškų servo motoriukų valdymas
Visas firmware kiek modifikuotas, kad veiktu su šia schema ir kompiliuotusi su WinAVR paketu. Yra pridėti ir sukompiliuoti HEX failai, jei reikia ištestuoti hardwarę.
Schemoje nėra ISP jungties. Tai tikrai problema tiems kurie neturi programatoriaus. Aš turiu ir kiniečių gamybos programatorių ir dar vieną plokštelę kitiems projektams su ISP-JTAG jungtim. Tai jau bus kitas postas.
labas. kai uzsiknisi su savais USB daikciukais, gali idomumo delei parasyt
dar apie tokius: http://www.registrucentras.lt/rcsc/diegimas/
(arba jei gausi koki vandalizavimui) Smalsu kas ju viduj,negi tik
paprasta atmintine+dar kazkas?
Uzvakar teko toki G&D gamybos instaliuot, i standartinius WinXP su oficialiais
driveriais-niekaip nepavyko, teko gauti is support’o .inf ir dar keleta failiuku,
tai rankom siaip ne taip pavyko idiegti..
Tie cripto raktai tai kiek labiau specializuoti MCU su hardwariniu crypto moduliu (kad ir kokiu DES), RAM, ROM, EPROM ir hardwariniu USB palaikymu. Nieko įdomaus- gryna matematika.
[…] trijų ar daugiau klavišų kombinacijos nepadėjo. O man staiga užėjo bzikas… pasinaudojau senesnio projekto PCB plokštele, kiek pamodifikavau source code, “Kauno Jūra” firmelėje išverkėm mygtuką su […]