Mano laikrodukas su raudonų diodų matrica sriobia gana daug srovės. Vis neprisiruošiu pamatuoti. Todėl parinkau nedidelį impulsinį maitblokį nuo LinkSys produkcijos. Pagal užrašus, adapteris turi duoti 5V prie 2.5A. Ir adapteris gana ilgai veikė. Vieną rytą pastebėjau, kad laikrodis nebešviečia. Pačiupinėjau adapterį, o jis labai karštas. Netgi kiek deformavosi:
Išardžius pastebėjau pirmą netikėtumą. Porolonas? WTF?
Matyt, kad geriau kaistu? Tačiau buvo ir teigiamas efektas- sysalai iš išsprogusio kondensatoriaus susigėrė į poroloną. Kur buvo kiek karsčiau, ten kiek pajuodavo.
Stipriai čia atsikonservavo… Tačiau, tai dar ne viskas. Viena detalė, išoriškai panaši į diodą ar stipresnį stabilitroną. Ji taip stipriai kaito, kad PCB suanglėjo.
O, kažkas naujo! Nėra diodų. Stovi tik lauko tranzas- CEM4410. 30V ir 10A. Reikia pasinagrinėti.
Atstatyta lygintuvo schema. Čia nėra įtampos feedback schemutės, tik lygintuvas. Vietoje diodo-stabilitrono ar dar ko nors, pastačiau ST semiconductors transorb diodą 1.5SMCJ5.0. Šis daiGčiukas veikia kaip diodas, tačiau kai įtampa viršija 5V su uodegėle, diodas prasimuša ir saugo prietaisus nuo viršįtampio.
Atkurtoji schemutė. Viskas paprasta ir primityvu- papildoma apvija valdymui, “atvirkščias” jungimas dėl to, kad n-kanalo tranzistoriai geresni.
Vistiek nesupratau kam tas porolonas…
Tema nevtemu diskusijai:
Ar visgi reiktų sakyt “5V prie 2,5A”, ar “2,5A prie 5V”? IMO antras variantas kaip ir teisingesnis… Visgi šaltinukas duoda +/- 5V nepriklausomai nuo apkrovos
Kad situ pigiu maitblokiu isejimo itampa labai priklauso nuo apkrovos. Nenustebciau jei prie maksimalios apktovos jis duotu apie 7V originaliam variante. Aisku su Levo apGreidu taip jau nenutiks
Justui: čia impulsinis maitblokis. Jis duoda stabilizuotą įtampą. Šis konkretus modelis duoda 5.14V kai nėra apkrovos ir 4.95V kai pajungtas mano laikrodukas.
friendziui: nu čia jau filosofinis klausimas. Gal mano parašymas labiau tinka nestabilizuotam transformatoriniam maitblokiui, ten įtampa stpriai svyruoja nuo apkrovos. Čia gi stabilizuotas. Bet įtampa irgi svyruoja. Gal net 0.2V krenta. 🙂
Porolonas tikriausiai, kad nebūtų šalta…tam maitblokiui:-)
Logiškiausias porolono paaiškinimas, kuri sman šovė galvon, kad nebarškėtų plata dėžutėj.
Manau porolonas tam, kad nebarškėtų :]
D? greiciausiai yra transilas 1.5kA 5.0V ir atstoja itampos ribotuva, atseit stabilizatorius.
1.5SMCJ5.0 tai jau aš įdėjau. Originale stovė kažkas panašaus į 3W stabilitroną. Deja jis tiek susvilo, kad užrašai nudegė.
Dėl porolono ir nebarškėjimo- šiai ten plokštė įsispaudžia į dėžutę ir tvirtai laikosi. Paaiškinti porolono naudojimą gali tik paprotėjęs Kinietis.
PVZ . dulkiu siurblyje porolonas filtruoja siuksles – dulkes , kad nepatektu i turbina . Kinietis kazkur girdejo ,kad reikia deti filtra ,kad siuksles neatsirastu ant maitinimo itampos….. Ir idejo “filtra” .
Pritariu Arvydui 🙂 🙂 🙂
Nu cia tai koshmaras o_O
Ne duok jum projektuot kur reikia pigint zemiau plintuso.
🙂
O gal auksto daznio garsui sugerti? o gal paralonas ir elektromagnetinius trukdzius sugeria?
Aplinka nuo kondiko išsyrų saugo 😀