Padariau nedidelę plokštelę su ATMEGA16, LM75 ir intersilo RTC čipais. Ši plokštė per jungtį jungiasi prie jau aprašytos raudonų šviesos diodų matricos. Teko vėl prisiminti C kalbą ir kiek paprogramuoti.
Plokštelė padaryta ant vienpusio folguoto tekstolito ir jungiasi prie didžiosios plokštės IDE jungtim (40 pin) iš kompiuterio motininės plokštės.
Kitoje pusėje matosi keturi mygtukai…
.. ir lizdas batareikai. Labai jau nemėgstu, kad išjungus elektra nusimuša laikrodžiai. O filmukas apie pirmus programinius bandymus:
Šriftą nupaišiau su kažkokia programa labai skubėdamas, todėl skaičiai gavosi tokie “stilingi” 🙂
Jei neužmigsiu ant lauru, gal pavyks padaryti tokį šviečiantį laikrodį…
Kitos dienos papildymas:
Nesinori kad skaičiukai keistusi paprastai, tai sugalvojau tokį “skaitliuką”. Esmė tame, kad skaičiai susibėgioja į savo vietas kiek pavėlavę, ypač jei keičiasi daugiau skilčių. Žemiausia skiltis sukasi kiek pernelyg greitai- tai efekto “tick” greitis. Realiam projekte tai turi būti pasikeitimas kas minutę ar kas sekundę, tačiau prasisukimo greitis išlieka. T.y. jei keisis valandų dešimtis, tai skaičiai “susitato į vietą” per kokias dvi sekundes.
Patiko man vieneto dizainas :))
[…] laikrodžio efektų idėjas. Mintis tokia, kad imituojam besisukančių skaičių laikrodį. Tai senesnės įdėjos pritaikymas prie tikro […]