Visi teisingai atspėjo. Tai LED matrica.
Tai Adaptive Micro Systems LLC iš amerikės produktas. Firma specializuojasi šviesdiodžių stendų gamyboje. Nuo primityvių simbolinių vienspalvių LEDų iki pilnos spalvų gamos gatvinių televizorių.
Ši matrica tai 72 x 24 trigubi (RGB) šviesos diodai. Jie valdomi dinamiškai per minėtas mikroschemas. Deja, plokštės interfeisas nėra žinomas, todėl ją paleisti kol kas nepavyko. Dabar labai labai lėtai atliekami plokštės “reverse engineering” (jau beveik baigta). Sekantis etapas bus suprogramuoti FPGA, kad ką nors pamatytiti. O vėliau, gal pavyks sumaitinti kokį išorinį video signalą…
Po kažkiek laiko…
Ir pagaliau visus FPGA pinus “sutreisinau”. Sekantis etapas- gauti logišką vaizdelį. Nes dabar tai atsitiktinė informacija iš dažnio daliklio.
Gražiai šviečia. Įdomiausia, kad mėlyni diodai maitinami iš logikos (5V) maitinimo, žali ir raudoni iš atskiro maitinimo laido.
o kaip vyksta tokių dalykų reverse engineering? 🙂
Na, turbūt paprastai (jeigu galima taip pasakyt :)), tiesiog susižiūri kas per mikruškės ir kiti elementai ir bandai atkapstyt visą schemą nuo pat diodų iki kažkokio interfeiso. Procesas aišku yra labai ilgas ir reikalauja nemažai žinių, nes turi perprast kaip schemos gamintojas sugalvojo savo schemos valdymą 🙂
Idomu, ar ten kiekviena LED’a valdo atskira koja, ar eilutem/stulpeliais ?
ir koks tada skleidimo daznis(jei antras variantas?)
idomu schema pamatyt
bet juk tai atrodo taip nerealu… net jei sudarai hardware schema, juk dar būna programos kažkokios įprogramuotos? ar blogai čia susidariau įspūdį 🙂
bfw: cia nėra procesoriukų, tik FPGA. Jos turinio/schemos niekas ir nežada atkurinėti. FPGA tuom ir gerai, kad galima perrašyti jos turinį ir pasiderinti schema prie savo softo.
Foxiui: visa plokštė padalyta į dvi dalis “viršutinę” ir “apatinę”. Stovi dar nepaminetas dešifratorius į 16 kojų. Vadinasi bus bus atskirai valdomi blokai po 12 eilučių, arba visos 24 eilutės vienu metu, jei likę 8 bitai bus padaryti per FPGA. Greičiausiai 2×12 visdėlto. O stulpeliai į kiekvieną diodų stulpelį iš MBI5026 (serial to 16 LED draiverių su srovės reguliatorium). Viso 30 mikroschemų duoda 480 diodų stulpelių. Kolkas nedasikasiau iki praktinių bandymų- dar tebedarau “atvirkštinį trasavimą”. Plokštė daugiasluoksnė, tai tenka daug vargti su testeriu.
Beja, bandžiau nusipirkti dar vieną tokią plokštę- kaina perkopė $160…
hmm 🙂 laukiu schemos 🙂 per daug arba/arba klausimu :]
o shift register’iai is MBI5026 datasheeto yra discreete arba fpga implementuoti?
tiesiog 72 eiluciu sufleruoja apie laaaaabai tamsu paveiksla… nebent viskas valdoma lygiagreciai 12×16 blokais ir kiekvienas kanalas(RGB) atskirai… nors gali but kad desifratorius kaitalioja eilutes, o ne stulpelius…
Ne ten paspaudžiau ir vienas komentaras nugaravo.
bfw rašė:
pažiūrėsiu, kas tas fpga 😀
beje – turi būti „mįslės“ ir „beje“ 😉
O aš atsakau:
Jei tai būtų “kalbos klėtelės” puslapiai, tai gal labiau stebėtume kalbos taisykles. Bet dabar… ) šiaip, čia daug keistu Lietuviškų žodeliukų naudojama. Ir tie žodžiai dažnai drąsko ausis Lietuvos kalbininkams. Beja, ar girdėjot, kaip pagal paskutinius partijos nutarimus kirčiuojamos “Joninės”? Pasiklausykit… bl…
čia tik šiaip 😉 never stop learning!
I bought 12 of those displays recently and had a little fun getting them to work. They seem to be able to display 24 bit RGB with some work using pulse width modulation. I got a gameboy to display on them, and some coloured patterns and things.
So far I made a control board to run 16 of the boards, but I only have 12 and need to find a source for 4 more of them.
The page has more info with pics/video of the boards in action: http://blog.kevtris.org/
[…] ilgo laiko tarpo, pagaliau prisėdau prie savo RGB LED matricos. Kiek pavargau ir perrašiau visą matricos “taimingo” schemą į vieną Verilog […]
[…] informacija randu greičiau :). Pagaliau buvo laisvo laiko, ir aš kiek padirbėjau su savo RGB LED matrica. Labai palengvino darbą FPGA mikroschema prilituota prie matricos- be jos, “reverse […]